LOODUSFESTIVAL ESITLEB: linnalooduse fotokonkurss „Metsik linn“

Loodusfestivaliga käsikäes toimuv fotokonkurss „Metsik linn“ tuleb taas. Tänavu seitsmendat korda toimuva festivali fookuses on koostöö looduses. Esita oma tööd konkursile 1. aprillist kuni 16. maini.

Fotokonkurss „Metsik linn“ kutsub märkama loodust ja esitama fotosid konkursile. See on ainus omasugune fotokonkurss Eestis, mis keskendub just linnalooduse ja linnakeskkonna omavahelistele suhetele. Fotokonkursiga innustame inimesi linnaloodusele rohkem tähelepanu pöörama – mis oleks huvitavam, kui teha seda läbi kaamerasilma!

Fotokonkursile saab töid esitada 1. aprillist kuni 16. maini. Fotosid hinnatakse kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased, k.a) ning üldarvestus, kus osavõtjate vanus ei ole piiratud. Konkursile esitatud töid hindab kuueliikmeline žürii, kuhu kuuluvad Piret Eensoo, Rene Jakobson, Kaisa Keizars-Aron, Ingmar Muusikus, Kerttu Taggo ja Urmas Tartes. Võitjad kuulutatakse välja Loodusfestivali viimasel päeval, 13. juunil enne Linnujämmi sündmust Tartu Ülikooli botaanikaaias, kuhu jääb suve lõpuni uudistamiseks üles 20 parima töö galerii.

Fotokonkurss „Metsik linn” on osa Loodusfestivali programmist, mis toimub 7.–13. juuni 2021. Tänavuse fotokonkursi plakatil on kasutatud eelmisel aastal 20 parima töö hulka valitud foto „Oravapoju akna taga“, mille autor on Mai-Liis Malm.

Leia sündmus ka Facebookis!

Lisainfo:
Loodusfestival
loodusfestival@ut.ee
http://loodusfestival.ee


FOTOKONKURSIL „METSIK LINN“ OSALEMISE TINGIMUSED:

 1. Konkurss kestab 01.04.2021–16.05.2021.

 2. Konkursi teemaks on linnaloodus. Konkursile oodatakse pilte, mis on tehtud linnakeskkonnas ning räägivad lugusid looduse ja linna püüdlusest koos elada.

 3. Võistlusel osalemiseks lae oma foto(d) üles, kasutades lehe lõpus olevat vormi (avaneb 1. aprillil).

 4. Nõudmised võistlustööle on järgmised:
  a. fotosid oodatakse konkursile digitaalselt .jpg formaadis;
  b. foto minimaalne suurus peab olema vähemalt 1 MB ja pikem külg vähemalt 3000 pikslit, maksimaalne suurus 20 MB ja pikem külg kuni 6000 pikslit;
  c. fotol on lubatud kadreerimine, heleduse, kontrasti ja värvi korrektsioon, teravustamine ning tolmuplekkide eemaldamine;
  d. žüriil on õigus tingimustele mittevastavad fotod võistluselt eemaldada.

 5. Fotoga koos tuleb esitada:
  a. autori nimi;
  b. kontaktandmed (telefon, e-post);
  c. foto pealkiri;
  d. foto tegemise aeg ja koht (maakond, asula/linn), võimalusel ka foto saamislugu.

 6. Iga autor võib esitada kuni kolm fotot.

 7. Konkurss toimub kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased k.a) ning üldarvestus (osavõtjate vanus ei ole piiratud).

 8. Osaleda ei või Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia töötajad.

 9. Korraldajatel on õigus võistlusel osalevaid töid kasutada konkursi ja selle tulemuste tutvustamisel veebis, meedias, näitustel ja avalikel üritustel, viidates töö autorile.

 10. Foto(de) saatja vastutab, et autoriõigused kuuluvad talle.

 11. Võidutööd kuulutatakse välja Loodusfestivali viimasel päeval, 13. juunil Tartu Ülikooli botaanikaaias enne Linnujämmi kontserti või vajadusel mõnes muus formaadis, mille otsustab Loodusfestivali korraldusmeeskond. Fotokonkurssi korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.