LOODUSFESTIVAL ESITLEB: linnalooduse fotokonkurss „Metsik linn“

Loodusfestivali linnalooduse fotokonkursi „Metsik linn“ võitis sel aastal Raigo Tõnisalu tööga „Kormoranid kaasa elamas avamerepurjetamise MM-le“. Laste ja noorte kategoorias valiti parimaks tööks Grete Johanna Korbi foto „Naabrid linnas pärast vihma“.

Traditsiooniks saanud fotokonkurss „Metsik linn“ kutsub tähele panema linnaloodust läbi kaamerasilma. Sel aastal laekus 188 tööd, millest 55 oli laste ja noorte tehtud fotod. Fotokonkursile sai töid esitada 28. märtsist kuni 18. maini.

Fotokonkursi žüriipinki kuulusid oma ala professionaalid: Piret Eensoo, Rene Jakobson, Kaisa Keizars-Aron, Ingmar Muusikus, Kerttu Taggo ja Urmas Tartes. „Seekord oli üldkategoorias kihvte töid, nagu paarike punasel vesirattal telefonid käes luike pildistamas, kormoranid kivil ning taustal Tallinna siluett purjekatega, kaks musitavat kajakat katusel, vanamehe käsi varblasega. Linnud olid sel aastal peategelased. Palju oli mõlemas kategoorias pilte, kus oli raske tabada looduse ja linna kooslust, kuid loodetavasti areneb pildistaja silm iga töö ja aastaga aina tähelepanelikumaks,“ tagasisidestas žüriiliige Kaisa Keizars-Aron.

Võidutöö autor Raigo Tõnisalu meenutab: „Miidurannas purjetamisvõistlust pildistades märkasin kampa fänne võistlust jälgimas.“

Laste ja noorte kategooria parimaks tööks auhinnati Grete Johanna Korbi foto „Naabrid linnas pärast vihma“. Grete Johanna Korb ütleb oma töö kohta: „Vihma oli just sadanud ja päike tuli välja. Mõned naabrid on meil niitmata alal kõrguste poole roninud – nad on hõivanud pilvelõhkuja kõrgeimad korrused.“

Fotokonkursi 20 parimat tööd on võimalik suve lõpuni silmata Tartu Ülikooli botaanikaaia rosaariumi kõrval. Fotokonkursi võitjate kingikotti panustasid Photopoint, Fotografiska, Naissaare Külalistemaja, Teater Vanemuine, Viru Folk, Eesti Loodusfoto, Eesti Kunstimuuseum, 360 kraadi, Pesapaik, Salibar, MISU OÜ, Ajakiri Looduses, Huggy, Natty, MTÜ Loodusajakiri, Kommipomm, RMK, Tallinna Loomaaed, Pernova Loodusmaja ning Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Võidutööd üldkategoorias:

 1. koht – Raigo Tõnisalu „Kormoranid kaasa elamas avamerepurjetamise MM-le“

 2. koht – Ave Kruusel „Tallinn pole enam kaugel“

 3. koht – Heiko Kruusi „Kinnisvaraomanik“

Võidutööd laste ja noorte kategoorias:

 1. koht – Grete Johanna Korb „Naabrid linnas pärast vihma“

 2. koht – Karel Laas „Privaatsust, palun!“

 3. koht – Lilli Sadul „Tee loodusesse“

Palju õnne võitjatele!

Fotokonkurss „Metsik linn“ on osa Loodusfestivali programmist, mis sel aastal toimub 10.–15. juuni 2022. Loodusfestivali korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi, kus kannab nime Ellujäämise Kunstide Linnaloodusfestival: „Loodus loob“.

Vaata Loodusfestivali sündmusi ka Facebookis!

Lisainfo:

Loodusfestival

loodusfestival@ut.ee

http://loodusfestival.ee


FOTOKONKURSIL „METSIK LINN“ OSALEMISE TINGIMUSED:

 1. Konkurss kestab 28.03.2022–18.05.2022.

 2. Konkursi teemaks on linnaloodus. Konkursile oodatakse pilte, mis on tehtud linnakeskkonnas ning räägivad lugusid looduse ja linna püüdlusest koos elada.

 3. Võistlusel osalemiseks lae oma foto(d) üles, kasutades lehe lõpus olevat vormi (avaneb 28. märtsil).

 4. Nõudmised võistlustööle on järgmised:
  a. fotosid oodatakse konkursile digitaalselt .jpg formaadis;
  b. foto minimaalne suurus peab olema vähemalt 1 MB ja pikem külg vähemalt 3000 pikslit, maksimaalne suurus 20 MB ja pikem külg kuni 6000 pikslit;
  c. fotol on lubatud kadreerimine, heleduse, kontrasti ja värvi korrektsioon, teravustamine ning tolmuplekkide eemaldamine;
  d. žüriil on õigus tingimustele mittevastavad fotod võistluselt eemaldada.

 5. Fotoga koos tuleb esitada:
  a. autori nimi;
  b. kontaktandmed (telefon, e-post);
  c. foto pealkiri;
  d. foto tegemise aeg ja koht (maakond, asula/linn), võimalusel ka foto saamislugu.

 6. Iga autor võib esitada kuni kolm fotot.

 7. Konkurss toimub kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased k.a) ning üldarvestus (osavõtjate vanus ei ole piiratud).

 8. Osaleda ei või Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia töötajad.

 9. Korraldajatel on õigus võistlusel osalevaid töid kasutada konkursi ja selle tulemuste tutvustamisel veebis, meedias, näitustel ja avalikel üritustel, viidates töö autorile.

 10. Foto(de) saatja vastutab, et autoriõigused kuuluvad talle.

 11. Võidutööd kuulutatakse välja Loodusfestivali viimasel päeval, 10. juunil Emajõe Lodjakojas enne Linnujämmi kontserti või vajadusel mõnes muus formaadis, mille otsustab Loodusfestivali korraldusmeeskond. Fotokonkurssi korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.